Projekt: Darmowy pakiet promocyjny z wykorzystaniem AdGrants dla Organizacji Pożytku Publicznego

Projekt darmowego pakietu promocyjnego dla OPP obejmuje:

1. Wykonanie nowej strony internetowej Organizacji zoptymalizowanej pod kątem promocji dedykowanego Organizacji programu PITy 2023/2024.

Zalecanym rozwiązaniem jest utworzenie nowej witryny w poddomenie istniejącej witryny Organizacji (np. dla witryny www.organizacja.pl będzie to pit.organizacja.pl). Witryna taka będzie zawierała wszelkie treści podatkowe niezbędne do osiągnięcia wysokich pozycji w wyszukiwarce Google i efektywnej promocji programu PITy 2022/2023 dedykowanego Organizacji. Wykonujemy wszelkie prace związane z przygotowaniem nowej witryny. Jedyne co Organizacja musi w tym przypadku zrobić to utworzyć poddomenę i przekierować ją na nasz serwer (wpis DNS typu CNAME wskazujący na opp.taxmachine.pl), wykonuje się to w panelu zarządzania domeną udostępnianym przez rejestratora domeny (firmę której płacicie Państwo za domenę). Możemy także sami utworzyć i skonfigurować poddomenę, jednak wymaga to przekazania dostępu do panelu zarządzania domeną.

Możliwe jest także wykonanie zupełnie nowej witryny na uzgodnionej domenie, ale nie jest to rozwiązanie polecane ze względu na dużą ilość pracy do wykonania po stronie Organizacji. Organizacja może sama zakupić domenę i przekierować ją na nasz serwer, ewentualnie możemy ją dostarczyć (użyczyć) bezpłatnie na czas prowadzenia projektu, wtedy zajmujemy się jej obsługą techniczną. Strona będzie zawierała wszelkie treści niezbędne do efektywnej promocji programu PITy 2023/2024 dedykowanego Organizacji. Dodatkowo strona musi zawierać treści dotyczące Organizacji, w tym dane o Organizacji, dane adresowe, statut, informacje o obszarze działalności i celach statutowych, o misji Organizacji, realizowanych projektach itp. Organizacja samodzielnie wprowadza te informacje na stronę poprzez panel do administrowania witryną. Dodawanie nowej treści jest łatwe i każdy powinien sobie z tym poradzić, w razie problemów służymy pomocą.

Domena użyczona bezpłatnie przez Fundację Tęczowy Parasol pozostaje własnością Fundacji Tęczowy Parasol i jest jedynie użyczana tylko na czas prowadzenia projektu. Użyczona domena nie może być wykorzystywana do celów innych niż promowanie darmowego programu PITy i promowanie działalności Organizacji, nie ma możliwości obsługi innych usług niż http.

Istnieje także możliwość kierowania reklam na Państwa istniejącą witrynę internetową, należy wtedy dodać na nią odpowiednie treści podatkowe aby osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Niesie to za sobą konieczność samodzielnego wykonania prac w Państwa domenie lub zlecenia ich specjalistom, dlatego to rozwiązanie nie jest polecane. Dodatkowo nie ma wtedy pewności pełnej optymalizacji witryny pod kątem AdWords, co może obniżyć wydajność.

2. Darmowy dedykowany Organizacji program PITy 2023/2024.

Dostarczamy darmowy dedykowany program PITy 2022/2023, będzie on umieszczony do pobrania przez podatników na stronie Organizacji o której mowa w punkcie 1.

3. Zgłoszenie Organizacji do programu Google AdGrants.

Dokonamy zgłoszenia w Państwa imieniu: założymy konta AdWords oraz wyślemy aplikację o przyznanie darmowej reklamy w ramach projektu AdGrants.

4. Po aktywowaniu darmowej reklamy będziemy na bieżąco zarządzać Państwa kontem AdWords w celu optymalizacji kampanii reklamowej i maksymalizacji uzyskanego przychodu z tytułu 1,5% podatku dochodowego.

Jednym z warunków otrzymania bezpłatnej reklamy w projekcie AdGrants jest aktywne zarządzanie i stałe monitorowanie prowadzonych kampanii reklamowych, mając duże doświadczenie w tej materii jesteśmy w stanie uzyskać dla Państwa Organizacji dobre wyniki oraz zapewnić spełnienie wszelkich dodatkowych wymogów stawianych przez Google.

Jak przystąpić do programu?

Prosimy zarejestrować się i dokonać zgłoszenia do programu AdGrants na witrynie opp.taxmachine.pl lub opp.ftpa.pl. W tym zgłoszeniu podajecie Państwo dane, które będą potrzebne do realizacji projektu. O realizacji kolejnych kroków procedury uzyskania AdGrants będziecie Państwo informowani na bieżąco. W razie pytań czy wątpliwości będziemy się z Państwem kontaktować mailowo lub telefonicznie.

Kto finansuje tą usługę, dlaczego jest bezpłatna?

Usługa jest realizowana w ramach bezpłatnej działalności statutowej Fundacji "Tęczowy Parasol" Organizacji Pożytku Publicznego. Fundacja w ten sposób chce wspierać inne Organizacje Pożytku Publicznego w realizacji ich celów statutowych, jesteśmy pewni, że dzięki pozyskaniu tych dodatkowych funduszy, uda się Państwa organizacjom zwiększyć zakres działalności.

Ile może zyskać nasza Organizacji biorąc udział w tym projekcie?

Dokładna kwota jest trudna do ustalenia, kwota zebranych środków z 1,5% podatku powinna osiągnąć poziom kilkudziesięciu tysięcy złotych. I wszystko to bez ponoszenia przez Państwa Organizację żadnych kosztów oraz przy minimalnym wkładzie pracy własnej.

Ilość organizacji, które możemy obsłużyć w ramach tego projektu, jest ograniczona. Wnioski są rozpatrywane w kolejności składania.