Dedykowany program TaxMachine PITy 2023/2024

Dedykowany program TaxMachine PITy 2023/2024 to wersja aplikacji z wpisanym na stałe numerem KRS Organizacji Pożytku Publicznego oraz opcjonalnie ustawionym na stałe celem szczegółowym. Taka wersja jest przydatna dla Organizacji Pożytku Publicznego oraz dla ich podopiecznych. Udostępniając dedykowany program podatnikom można zwiększyć wartość pozyskanego 1,5% podatku dochodowego.

Program TaxMachine PITy 2023/2024 automatycznie wpisuje zdefiniowany KRS i cel szczegółowy (jeśli podano) do deklaracji PIT za 2023 rok w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2024, oczywiście jeżeli w deklaracji występuje podatek należny. Po tym okresie, zgodnie z przepisami prawa podatkowego, program nie będzie już wpisywał numeru KRS Państwa organizacji ani celu szczegółowego w deklaracjach i korektach deklaracji PIT.

W poprzednich latach za dedykowaną wersję programu PITy płaciło się spore kwoty, obecnie dzięki nam nie musicie Państwo ponosić dodatkowych kosztów. Możecie wygenerować dowolną liczbę dedykowanych wersji programu, np. z różnymi celami szczegółowymi dla podopiecznych. Jedyne co trzeba zrobić to zarejestrować się na naszej stronie i dodać instalatory programu do systemu. Nasz system automatycznie wygeneruje Państwa programy, będą one dostępne do pobrania z naszego serwera w czasie krótszym niż 20 sekund od dodania.

Możliwe jest także generowanie programów, które będą posiadały listę organizacji pożytku publicznego do wyboru przez podatnika. Jest to opcja skierowana głównie do jednostek samorządu terytorialnego, do urzędów gmin, powiatów, miast, które udostępniając program swoim podatnikom wspierają własne Organizacje Pożytku Publicznego. Taka wersja programu także jest bezpłatna.

Kliknij tutaj aby przejść do listy Twoich programów (wymagane logowanie).

Program TaxMachine PITy 2023/2024 to doskonałe narzędzie do sporządzania deklaracji podatkowych za 2023 rok dla wszystkich.

Większość podatników sporządza zeznanie tylko raz w roku, z myślą o tych użytkownikach program udostępnia Kreator zeznań PIT, który znakomicie ułatwia sporządzenie zeznania, nie trzeba nawet wiedzieć jakie druki należy sporządzić, program wybiera właściwe zeznania i wypełnia je automatycznie.

Kreator PIT w programie PIT 2023/2024 posiada szereg unikalnych cech, które usprawniają rozliczanie deklaracji PIT, takich jak:

  • Kreator PIT sprawdza, który sposób opodatkowania jest bardziej korzystny, osobno czy wspólnie z małżonkiem, i generuje odpowiednie wersje zeznań,
  • przepisywanie kwot przychodów z dokumentów, które dostałeś np. od pracodawcy (np. PIT-11), z ZUS-u (PIT-11/40A) czy innych podmiotów jest maksymalnie ułatwione - wystarczy przepisać kwoty z papierowego formularza do takiego samego formularza na ekranie,
  • Kreator PIT zawiera obszerną dokumentację, dzięki niej możesz dokonać świadomych wyborów co do np. wyboru sposobu opodatkowania, możliwych do zastosowania ulg podatkowych itp. i nie musisz sięgać do żadnych innych źródeł,pozwala na wprowadzanie dowolnej liczby podatników,
  • możesz wprowadzać dowolną ilość odliczeń od dochodu i podatku (np. z tytułu wychowania dzieci, darowizn),
  • program PIT kontroluje i automatycznie ogranicza wpisywane kwoty odliczeń od dochodu i podatku,
  • Kreator PIT automatycznie przelicza kwoty dla ulgi rehabilitacyjnej (np. odliczenia na leki),
  • przy rozliczaniu dochodów z zagranicy Kreator PIT 2022 automatycznie wybiera właściwą dla kraju metodę unikania podwójnego opodatkowania.

Zaawansowane aktywne formularze

Jednocześnie, dzięki możliwości tworzenia zeznań bezpośrednio na aktywnych formularzach, program TaxMachine PITy 2023/2024 jest doskonałym narzędziem dla profesjonalistów. Sporządzanie zeznań PIT na przeliczających się automatycznie aktywnych formularzach jest najszybszym sposobem na rozliczanie dużych ilości zeznań PIT w krótkim czasie. Podobnie jak w przypadku korzystania z Kreatora PIT, program na bieżąco kontroluje wartości wprowadzanych ulg podatkowych i ogranicza je jeśli zachodzi taka potrzeba.

Podczas wypełniania aktywnych formularzy PIT, program na bieżąco wyświetla objaśnienia dotyczące wypełnianych pól formularza. Profesjonaliści docenią także pełną kontrolę nad zeznaniem w różnych nietypowych sytuacjach.

e-Deklaracje

Program TaxMachine PITy 2023/2024 ma wbudowaną obsługę wysyłania e-Deklaracji przez Internet online. Cały proces wysyłki druku PIT, odebrania i wydruku potwierdzenia (Urzędowego Poświadczenia Odbioru) odbywa się automatycznie w ramach naszego programu, nie musisz uruchamiać żadnych innych programów zewnętrznych ani formularzy PDF udostępnianych przez Ministerstwo Finansów. Program TaxMachine PITy 2023/2024 umożliwia podpisywanie zeznań kwalifikowanym podpisem elektronicznym, ale możesz też wysyłać zeznania bez takiego podpisu jeśli go nie posiadasz.

Deklaracje płatnicze: PIT-11, PIT-4R, PIT-8C i inne

Istotną nowością w najnowszej wersji programu jest obsługa deklaracji PIT wypełnianych przez płatników podatku dochodowego (głównie pracodawców), w tym PIT-11PIT-4RPIT-8C, PIT-R, PIT-8AR i inne. Wszystkie te deklaracje można wypełniać i wysyłać elektronicznie przez internet do systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów bez żadnych ograniczeń. Można wprowadzić dowolną liczbę płatników, pracowników i deklaracji, jest to jedyny taki darmowy program, inne programy nie mają takiej funkcjonalności lub wymagane jest wnoszenie opłat za wysyłanie deklaracji płatniczych.

Zobacz też: Dokumentacja programu PITy TaxMachine (witryna dokumentacyjna).